Weekend w Pradze

Prześliczna stolica Czech to coraz bardziej  popularny cel krótkich, kilkudniowych wycieczek naszych rodaków. Trudno się temu dziwić, do Pragi z naszego kraju jest bardzo niedaleko, miasto jest wciąż stosunkowo tanie, a oferta turystyczna nie ma sobie równych w tej części Europy.

Wielu ludzi określa Pragę jako miejsce magiczne. Z jednej strony  upstrzona jest wspaniałymi zabytkami, muzeami, parkami, pełno w niej przechadzających się tam i z powrotem turystów, z drugiej strony życie płynie w Pradze jakoś tak powoli, Prażanie wydają się nigdzie się nie śpieszyć i ten wielkomiejski pęd, charakterystyczny dla wielu innych europejskich metropolii, jest jakiś taki stłumiony. Trochę senna atmosfera sprzyja spokojnemu zwiedzaniu miasta i sączeniu piwa w małych, klimatycznych, praskich knajpkach.

Symbolami miasta są niewątpliwie Most Karola, z wieżami obronnymi i kamienną balustradą, ozdobioną XVII-wiecznymi figurkami świętych, Zamek Królewski na Hradczanach, obecnie siedziba prezydenta Czech oraz Katedra św. Wita – mauzoleum czeskich królów, gdzie znajdują się też królewskie insygnia.

Turyści chętnie odwiedzają też słynną Złotą Uliczkę, Wzgórze Petrin, na szczycie którego stoi kopia Wieży Eiffel’a czy też praski Rynek Staromiejski, z pięknymi kamienicami, kościołami i pomnikiem Jana Husa, tragicznej postaci zawiłej, czeskiej historii.

Praga jest doskonałym miejscem na weekendową wycieczkę, ponieważ jest położona bardzo niedaleko od polskich granic. Nasz kraj ma świetnie rozwinięte połączenia z czeską stolicą.  Podróż można odbyć koleją, autokarem czy samolotem. Bilety autokarowe, kolejowe czy lotnicze można kupić w biurach podróży bądź w internecie. Warto trochę poszukać, bo czasem można trafić na korzystne promocje. Tak czy tak konkurencja wśród przewoźników jest dosyć spora, a to oznacza tylko dalszy spadek cen biletów.

Praga to także szeroka baza noclegowa, oraz dobrze rozwinięta infrastruktura. Rezerwacji noclegów możemy dokonać praktycznie o każdej porze. Porównaj ceny hoteli w Pradze. Wycieczka do Pragi będzie niezapomnianym przeżyciem, nawet jeżeli zagościcie tam tylko na weekend. A może już byliście? Zapraszamy do podzielenia się z nami wrażeniami, oraz do podsyłania zdjęć.

Comments are closed.