Wakacje na Słowacji

Jesteśmy przekonani iż wody termalne to odkrycie XX wieku jak nie teraźniejszego wieku. Nic bardziej mylnego, pierwsze źródła termalne odkryte były już bardzo dawno. W tak odległej historii już byli świadomi jak dobry wpływ na nasze zdrowie ma gorąca woda znajdująca się w głębi ziemi. Wtedy korzystanie ze źródeł termalnych było przeznaczone dla wysokich sfer i stanowiło luksus. Leczenie poprzez kąpiele w gorących basenach przeżyło bum w osiemnastym wieku, a przedstawienie naukowych dowodów na wartościowe działanie gorących kąpieli na nasze zdrowie przyczyniło się do szybkiego rozwoju.Do dzisiaj ich wartość jest ogromna, a my dostajemy coraz większą wiedzę o zdrowotnym działaniu wody.
Polska nie jest obszarem atrakcyjnym jeśli chodzi o występowanie gorących źródeł, z tego powodu, aby zakosztować leczniczych kąpieli musimy wybrać się na graniczącą Słowację. Baseny i źródła termalne na Słowacji to dużo pięknych obiektów, będących w gotowości na przyjęcie gości przez cały rok.
Największy i najbardziej znany z nich to Tatralandia, która jest znakiem rozpoznawalnym jeżeli chodzi o baseny termalne na Słowacji. Kompletną ofertę zdrowotną i wypoczynkową znajdziemy oczywiście w innych ośrodkach na Słowacji, których tam są krocie.

W skład basenów termalnych wchodzą otwarte i zamknięte kąpieliska, akweny ze sztuczną falą, miejsca do zażywania suchych kąpieli słonecznych, baseny z gorącą wodą o właściwościach leczniczych, a także, coraz częściej możemy spotkać zjeżdżalnie, które przyprawiają o zawrót głowy. Ze zbiorników termalnych korzystamy przede wszystkim rekreacyjnie, a ostatnio w dużej mierze rehabilitacyjnych.
Regularna wizyta w basenach termalnych polepsza stan naszej skóry, łagodzi objawy, oraz znajduje uznanie przy leczeniu poważniejszych schorzeń. Stanowi także centrum zabawy dla dorosłych i dzieci.
Nie tylko to nas czeka jeśli wybierzemy się na wczasy na Słowacji. Wiele niezapomnianych atrakcji jak odwiedziny na zamku, zapory wodnej, winiarnię a także Tatry od innej strony sprawią, że taki wyjazd na bardzo długo utkwi naszych wspomnieniach.

Comments are closed.