Jak spakować walizkę?

Jedną z pierwszych czynności jakie musimy wykonać wybierając się na urlop jest pakowanie walizki. Prawidłowe spakowanie rzeczy jest sztuką i staje się prawdziwym wyzwaniem gdy mamy do dyspozycji tylko jedną torbę.

Każdy z nas szykując się do podróży zastanawia się co ze sobą zabrać, co będzie przydatne a co niepotrzebnie zabierze nam miejsce w bagażu. Dla częstych podróżników nie jest to problem, ale dla kogoś kto raz czy dwa razy w roku wybiera się na wakacje nie jest już takie proste. Zapakowanie się w walizkę będzie łatwe jeśli dobrze to zaplanujemy i sprytnie wykorzystamy każdą lukę naszej torby podróżnej. noclegi

Na początku należy ustalić: gdzie się wybieramy, czym jedziemy, ile dni spędzimy na wakacjach i jak dużą mamy walizkę.

Wybierając się na urlop zimą potrzebujemy więcej miejsca z oczywistych względów. Latem z reguły zabieramy mniej ubrań, ale należy wziąć coś ciepłego, gdyż lato szczególnie w Polsce bywa kapryśne.

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na wielkość naszego bagażu jest środek lokomocji. Jadąc na wakacje samochodem możemy wziąć więcej rzeczy, natomiast lecąc samolotem lub jadąc autokarem czy pociągiem mamy ograniczone możliwości. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej wziąć jeden bagaż. Jego wielkość może być różna i zależy w dużej mierze od ilości dni spędzonych w podróży. Na wyjazd weekendowy wystarczy nam mała walizka o pojemności około 30/40 litrów, na tygodniowy wypoczynek najodpowiedniejsza będzie średnia pojemność ok. 60/70 litrów ale jeśli chcemy wybrać się na dłuższy wyjazd lub spakować ekwipunek dla dwóch osób, to najbardziej przydatna okaże się duża walizka 90/120 litrów objętości.

Kiedy mamy ustalone powyższe czynniki robimy listę rzeczy, które zamierzamy zabrać (ubrania, buty, apteczka, kosmetyki i inne akcesoria potrzebne w podróży). Jeśli nie możemy zdecydować co ze sobą zabrać powinniśmy rozłożyć wszystkie rzeczy i drogą eliminacji odrzucić niepotrzebne. Mając wszystkie niezbędne rzeczy z naszej listy, rozkładamy wszystko wokół walizki i rozpoczynamy pakowanie:

  • na dno walizki (jeśli mamy do dyspozycji walizkę na kółkach jak najbliżej nich) układamy najcięższe przedmioty. Będą to kosmetyki, książki, dokumenty, buty.
  • następnie bierzemy ubrania i układamy obok siebie tak, aby nie powstawały pomiędzy nimi luki.
  • delikatne i kruche przedmioty umieść w samym środku walizki, tak aby były otoczone i zabezpieczone ze wszystkich stron.
  • w powstałe po bokach wolne miejsca można ułożyć drobne rzeczy takie jak szalik, skarpetki, pasek.

Jeśli chcemy zyskać więcej miejsca w walizce wykorzystajmy worki próżniowe. To bardzo prosty i wygodny w użyciu przedmiot dzięki któremu o ponad połowę zmniejszymy objętość naszych ubrań czy ręczników znajdujących się w bagażu. Są one powszechnie dostępne a ich trik leży w pozbyciu się z worka nadmiaru powietrza przy pomocy odkurzacza.

Comments are closed.