Dobre kierunki na Wakacje

Polacy coraz częściej wyjeżdżają do Egiptu – na to wskazują coroczne statystyki biur podróży i liczba zamieszczonych w Internecie relacji z podróży do kraju Faraonów. Jednak nie tylko Egipt jest ciekawym celem wakacji. Warto też poszukać ciekawego miejsca w europejskim basenie Morza Śródziemnego.

Koloseum

Bilety lotnicze do Hiszpanii, czy Włoch być może nie należą do najtańszych, ale jeśli planujemy podróż we współpracy z biurem podróży, większość ceny, jaką za wyjazd zapłacimy, będzie stanowiła właśnie wartość biletów. Dlatego warto od razu zastanowić się, czy nie lepiej wyjechać na dwa tygodnie, zamiast na tydzień. Jeśli możemy załatwić sobie wolne w pracy, dobrym pomysłem byłoby wyjechać na dłużej, niż tydzień. Dwutygodniowy turnus w Grecji nie będzie dużo droższy, niż tygodniowy. Wyżywienie i zakwaterowanie w hotelach jest dużo tańsze, niż same bilety na samolot.

Do Hiszpanii należy kilka ładnych wysp, które warto zwiedzić. Dodatkowym atutem podróży do krajów europejskich jest ich kultura, która jest zdecydowanie nam bliższa, niż kultura arabska. Jednak ceny pobytów w Hiszpanii w katalogach często mogą wydawać się bardzo wysokie. Rozejrzyjmy się wśród ofert różnych biur podróży i wybierzmy tę najbardziej korzystną. W końcu nawet, jeśli na miejscu okaże się, że pokój wygląda trochę inaczej, niż na zdjęciu, to będziemy nadal w Europie, gdzie zagrożenie jest niewielkie i łatwo jest się porozumieć z obsługą hotelu.

Nie oznacza to, że Egipt, czy Maroko są złym celem podróży. Warto zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc. Ale nie zapominajmy, że bliska Europa również ma wiele do zaoferowania.

Comments are closed.