Noclegi w górach

Polskie góry są piękne i to nie ulega wątpliwości. Co roku odwiedza je kilka milionów turystów. Choć przeważająca ilość wybiera Tatry pamiętajmy że to nie jedyne góry w Polsce. W związku z tym w ostatnich latach bardzo nam się rozrosła baza noclegowa. Noclegi w górach to przede wszystkim piękne wille, apartamenty, pensjonaty i hotele. Warte polecenia są prywatnie prowadzone noclegi ponieważ możemy w nich odnaleźć spokój, ciszę i  nawiązać nić przyjaźni z ich właścicielami. Często jest tak, że jak już ktoś trafił pod wymarzony dach zawsze tam wraca, jeśli tylko na wakacje wybiera się w góry. Co jednak mają począć Ci którzy dopiero jadą 1 raz? Przede wszystkim zastanowić się jaką formę wypoczynku mają zamiar uprawiać. Zakładamy, że w góry jedziemy aby zdobywać szczyty i podziwiać widoki.  W takim wypadku nie będzie nam potrzebne zakwaterowanie w centrum Zakopanego. Znajdźmy sobie noclegi w tym miejscu z którego jak najszybciej i najłatwiej dostaniemy się na szlak turystyczny. Takie zakwaterowanie ma także dodatkowy plus, po prostu będzie tańsze. Za tą sama cenę co noclegi w centrum dostaniemy dodatkowo śniadanie.  W góry powinnismy wyruszać wczesnym rankiem także taki nocleg będzie na wage złota.
Zaraz zapytacie no ale jak to być w Zakopanem i nie odwiedzić Krupówek? Ja nic takiego nie napisałem… Z większosci regionów i pobliskich miejscowości jeżdżą bardzo często busiki, które zawiozą Was pod same Krupówki.
Ja po prostu sugeruje, że jeżeli jedziemy zwiedzać góry i mamy plan wycieczki warto wykorzystać optymalnie czas i nie tracić go na dojazdy.

Comments are closed.